Podporuje nás:

Královéhradecký kraj
MŠMT
ČRDM
obce Dolany
Obec Dolany
Chvalkovice a Říkov
Podporuje nás

Naše tábořiště

Aneb jak to všechno začalo...pohled až do současnosti

Od vzniku oddílu Divoši (rok 1992) jsme vlastní tábořiště neměli, ač jsme o něm vždy snili, během let se táboření konala na různých místech (viz. historie kmene). První tábořiště, kam jsme se vraceli nejen na letní tábory, ale i kmenové akce, se nacházelo na Větrníku - nedaleko našeho tábořiště současného. Bylo o poznání menší, ale prožili jsme zde krásné i smutné chvíle, když jsme se s ním museli rozloučit.

Po delším pátrání a hledání v okolí se nám naskytla možnost prožívat chvíle při táboření na krásné louce, jež se nachází v údolí u Válovického potoka pod obcí Miskolezy. Hned nám bylo jasné, že tady chceme zůstat. Skryté a zároveň dostupné tábořiště bylo ideální místo pro letní tábory, ale i akce během roku. Zázemí nám sice dělala jen malá stavba kuchyně, ale náš sen postavit jednou dřevěný srub našel nové obrysy.

Lenka Piechová – Rybka


Zátoka - pohled na louku

Zátoka - zázemí, kuchyň

Zátoka - letní tábor

Rok 2013/2014

Během roku 2014 vznikl projekt Dřevostavba a s ním dvoupodlažní hrubá stavba o výměře 36m2. Spodní podlaží bude sloužit jako zázemí pro pořádané akce kmene, s širokou možností využití prostoru: klubovna, jídelna, dílna pro ruční výrobu, … Horní podlaží poslouží jako prostor pro spaní a uložení věcí. Během výstavby dostala název „SROUBENKA“. Pozemek tábořiště je ve vlastnictví obce Chvalkovice, od které jej máme dlouhodobě v užívání.


Rok 2013 - postup práce

Základy Sroubenky

Základy

V roce 2013 jsme vlastními náklady a prací vybudovali základy a Obec Chvalkovice nám věnovala dřevo (kulatinu) na výstavbu hrubé stavby. Dále bylo potřeba zpracovat kulatinu a dokoupit další materiál jako střešní krytinu, izolace, dveře, atd... Z důvodu velkých finančních nákladů je tento projekt financován z více zdrojů, a to jak od obcí, tak firem či za přispění soukromích podnikatelů.Stavět se začalo 6. 6. 2014, kdy byl založen půdorys stavby a během víkendu podařilo položit devět pater klád. 11. 6 se nám podařilo postavit první podlaží to jest 13 řad a během následujícího víkendu jsme udělali strop a podlahu pro druhé podlaží a položili dalších 10 řad klád. Následující víkend se dostavělo až po štít.


Rok 2014 - postup práce

Práce s kulatinou

Pokračujeme v patrech

Pak se práce trochu pozastavily, jednak z důvodu tábora a nedostatku financí, ale také z náročnosti budování střechy (krovů atd..) a shánění materiálu. Postupně se budovaly horní a spodní veranda podpěrné sloupy. V polovině srpna se začalo se stavbou střechy. Postup ně vznikaly pozednice, krovy, latě, abychom konečně 5. října položili střešní krytinu a střechu dodělali. Dále jsme vybudovali část střechy nad verandou v druhém patře, schodiště, podlahu s izolací v přízemí a okapy.


Rok 2014 - budování střechy

Pohled z boku

Pohled zepředu

Rok 2015

V roce 2015 nás ještě čekala spousta práce na dobudování, to jest okna, vytápění, broušení atd.,. abychom mohli stavbu uvést do celoročního provozu.V roce 2016 byly provedeny drobné úpravy interiéru a zajistilo se vybavením - stoly, lavice a nábytek. Dále bylo potřeba obrousit venkovní část a natřít ochranným nátěrem + udělat střechu nad schodištěm. Všechny tyto akce byly velice finančně náročné, hlavně na materiální zabezpečení. Musíme ještě zajistit vytápění, ochranné nátěry, dodělat podlahy, studnu (pitná voda se stále dováží), drobné úpravy a vybavení interiéru, aby mohla plně sloužit svému účelu při akcích.

Velké díky patří všem, kteří přidali ruku k dílu a pomohli vytvořit zázemí a krásnou dominantu našeho tábořiště

Jiří Plšek – Waštélaka (zpracováno z projektu DŘEVOSTAVBA)


Rok 2015 - interiér

Práce na podlaze

Interiér dolní patro

Rok 2016

Práce na interiéru - vybavení dolního patra (stoly, lavice, nábytek)


Rok 2016 - proces výroby nábytku

Stoly, lavice v interiéru

Nábytek

Rok 2017

Celkový pohled na naší Sroubenku - tábořiště Zátoka


Rok 2017 - Sroubenka

Celkový pohled

Detail
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net